Duyuru Duyuru Module
Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.
Bu gün İlk teravih Ve sahura kalkıyoruz. Dikkat Sayfa Başlığı Module
Taşı Sil Katla
Konuşma Detayı Module
Katla
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Bu gün İlk teravih Ve sahura kalkıyoruz. Dikkat

  #1
  http://img38.imageshack.us/img38/4317/90657721.jpg

  Osmanlıda Teravih Ayasofya
  http://img99.imageshack.us/img99/5930/24115869.jpg
  http://img685.imageshack.us/img685/8058/36736705.jpg

  evet arkadaşlar nihayet "başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennemden kurtuluş" olan ramazan-ı Şerife kavuşmuş bulunuyoruz. Oruçla ilgili bir kaç konu açtık nasıl tutmalıyız nelere dikkat etmeliyiz ve orucun ehemniyeti hakkında konular HABERLER bölümünde.
  Şunu belirtmek istiyorum Oruç tüm müslümanlara farz.. Mutlaka tutulmalıdır dinimizin belirttiği engeller yoksa. Sakın sıcağı bahane etmeyin veya iş şartlarını, bu forumdaki üyelerin çoğu kapalı alanlarda çalışıyor sanırım en ağır iş yapanımız kalıpçılarımız.dışarda güneş altında inşaatlarda çalışanları düşünün veya afrikadaki daimi açlığı. Çöllerde 40 derecenin üstünde oruç tutanlarıda unutmamak lazım.Zira bahane ararsanız çokça bulursunuz zati orucun amacını herkes biliyor nefsi her anlamda terbiye etmek şimdi bunu açmaya gerek yok. Bir kaç saat aç kalmaya dayanamayacak kadar acizmiyiz? veya yaradana şükrümüzü belirtemeyecek kadar.Kendimden örnek vereyim Askerd hemde operasyonlarda onlarca kiloluk yükler altında intikallerde oruç tuttum ve en iyi tuttuğum oruçta ozamandı.
  İnşallah orucumuz Allah katında en makbulu olur.Uzmanlarında tavisyelerini tutmakta yarar var. Herkese hayırlı ramazanlar


 • #2
  İl teravih ve sahur Bu gece...Allah ramazan orocunu hayırlısı ile kazasız belasız tutmayı nasip etsin

  Yorum

  İstek İşleniyor...
  X